Wszystkiego co najpękniejsze na Święta Bożego Narodzenia

Pierwsza umowa o pracę - czy zyskasz?

Jaki rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla studenta, skoro nie zawsze będzie to umowa o pracę? Z czego wynikają różnice? Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podpisując umowę o pracę? Szczegóły wyjaśnia prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, Łukasz Prasołek w artykule JAKA UMOWA DLA STUDENTA?

88 proc. studentów jeszcze w trakcie nauki podejmuje pracę.* Oczekiwania finansowe studiujących w większości wypadków nie są wygórowane. Nie zawsze jednak zdają sobie oni sprawę z tego, że wysokość ich wynagrodzenia może się mocno różnić, w zależności od rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. Warto mieć świadomość istniejących różnic i podjąć dobrą decyzję.

Więcej artykułów na temat kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl.

* badanie „Start na rynku Pracy 2016” Parlamentu Studentów RP i Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych