Wszystkiego co najpękniejsze na Święta Bożego Narodzenia

Rozmowa rekrutacyjna to nie przesłuchanie!

Kandydaci często mają wizję rozmowy rekrutacyjnej, na której rekruter szczegółowo wypytuje ich o przedstawione w dokumentach aplikacyjnych kompetencje i umiejętności. A jakie pytania powinny paść ze strony kandydata? Podpowiedzi szukaj w poradniku praca.pl

 

Kandydaci często mają wizję rozmowy rekrutacyjnej, na której rekruter szczegółowo wypytuje ich o przedstawione w dokumentach aplikacyjnych kompetencje i umiejętności. Główną rolą kandydata jest na padające pytania wyczerpująco odpowiadać.

 

Z pewnością zadaniem rekrutera jest jak najlepsze poznanie kandydata w ograniczonym czasie rozmowy kwalifikacyjnej, a bez zadania odpowiednich pytań jest to niemożliwe.

 

Dokładnie to samo można powiedzieć o kandydacie. Jeśli nie zada rekruterowi odpowiednich pytań, straci niepowtarzalną okazję lepszego poznania firmy, do której aplikuje.

 

Jakie jednak pytania powinny paść ze strony kandydata? O co dokładnie warto pytać i dlaczego? Odpowiedzi udziela HR Manager Maja Kukiełka, w artykule PRZEPYTAJ REKRUTERA! 10 PYTAŃ, KTÓRE WARTO ZADAĆ PODCZAS ROZMOWY O PRACĘ.

 

Więcej artykułów na temat kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl.

 

 

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach